"حرفه‌ای‌ترین در صنعت ترانسفورماتور"


امروزه شرکت‌های معتبر تولید کننده ترانسفورماتور در دنیا سرمایه‌گذاری کلانی را به بخش تحقیقات جهت بهبود و نوآوری تولیدات خود اختصاص می‌دهند. موسسه تحقیقات ترانسفورماتور ایران نیز با رویکرد توسعه‌ای اقدام به برداشتن گام‌های موثری در این زمینه نموده و با هدف رسیدن شرکت ایران ترانسفو به جایگاه ده شرکت برتر دنیا فعالیت‌های گسترده‌ای را در این زمینه آغاز نموده و برای تولید محصولات باکیفیت مطابق با فناوری‌های روز دنیا تلاش می کند.

مديريت کارگروه‌های  تخصصی و رفع مشكلات فنی شركت ایران ترانسفو

منظور از كارگروه‌های تخصصی كه از مهندسين باتجربه و زبده شركت تشكيل شده است، پاسخگويی به نيازهای فنی و ارائه راهکار برای معضلات موجود در شرکت به صورت تدوين روش‌ها و دستورالعمل‌های منسجم بر اساس آخرين متد و دستاوردهای علمی و كاربردی می‌باشد. همچنين ارتقای توانمندی‌های شركت در امور فنی مربوط به استاندارد مواد و تجهيزات، توسعه تكنولوژی، بهينه‌سازی روش‌های توليد، نوآوری و بهبود كيفيت به گونه‌ای كه اين فعاليت‌ها درراستای استراتژی شركت باشد، از اهداف كارگروه‌های تخصصی است. از اصلی‌ترین وظایف کارگروه‌‌های تخصصی توليد و صدور مدارک فنی نُرم شده با همکاری واحد R&D، به عنوان استاندارد داخلی شرکت بر اساس نیازهای فنی می باشد.

تامين و بروز رسانی نرم افزارهای فنی و مهندسی

شرکت‌های معتبر توليدکننده ترانسفورماتور در راستای افزايش توانمندی فنی و رقابت‌پذیری در بازارهای جهانی، نرم افزارهای متنوعی را برای طراحی و توليد مطمئن و بهينه ترانسفورماتور، مورد استفاده قرار می‌دهند. در همين راستا این موسسه مطابق با نيازمندی‌های فنی شركت، اقدام به تهيه و بروزسانی آخرين نسخه از نرم افزارهای مورد نياز نموده است. شايان ذكراست كه  اين واحد علاوه بر خريد نرم افزارهای تخصصی خارجی، با استفاده از دانش فنی نيروهای متخصص داخلی، نرم افزارهايی هماهنگ با روشها و رويكردهای گروه ايران ترانسفو نيز تهيه و در اختيار مهندسين مربوطه قرار داده است.

برقراری ارتباط با دانشگاه‌ها درراستای فعالیت‌های پژوهشی موسسه تحقیقات ترانسفورماتور ایران

 امروزه مسئله ارتباط صنعت و دانشگاه تبديل به يک ضرورت درراستای ارتقای سطح علمی دانشگاه از یک سو و حل مشكلات صنعت از سويی ديگر شده است. بزرگترين و معتبرترين شركت‌های  صنعتی دنيا به صورتی فعال و پويا به دنبال استفاده از اساتيد و قشر آكادميک برای حل معضلات و توسعه محصولات خويش هستند. در همين راستا موسسه تحقیقات از ديرباز تاكنون ارتباط  تنگاتنگی با دانشگاه‌های معتبر داخلی از طريق همكاری با اساتيد خبره و متخصص، برقرار نموده است. از جمله اين تحقيقات می‌توان به پروژه‌هایی در زمينه حالات گذرا، تخليه جزئی، محاسبات حرارتی، پديده فرورزونانس، عمرسنجی و مانيتورينگ و بسياری عناوين ديگر اشاره نمود.

 

برقراری ارتباط با سازمان‌ها و موسسات مرتبط با صنعت برق 

سازمان‌ها و مراكز متعددی در زمينه مهندسی صنعت برق در كشور وجود دارد كه می‌توان برای حل مسائل مربوط به ترانسفورماتور و متعلقات آن به صورتی فعال ارتباط موثری با آنها برقرار نمود و در كنار ارائه خدمات مشاوره‌ای و مهندسی به آنها از پتانسيل‌های موجود در اين زمينه نظير شناسايی مشكلات بوجود آمده برای ترانسفورماتور در شبکه استفاده نمود و البته در جهت بهبود كيفيت، جلب رضايت مشتريان و افزايش قابليت اطمينان محصول گام‌های موثری برداشت. سازمان‌های تحقيقاتی وزارت نيرو و شركت‌های برق منطقه‌ای از جمله اين مراكز می باشند.

تهيه و بروز رسانی استانداردهای مورد نياز شرکت ایران ترانسفو

 با توجه به پيشرفت روزافزون دانش و تكنولوژی صنعت ترانسفورماتور و در نتیجه تغییر و ارتقای مداوم استانداردهای جهانی، موسسه تحقیقات ترانسفورماتور ایران از طریق تامین و بروز رسانی استانداردهای مورد نیاز بخش‌های مختلف شرکت، زمینه را جهت اطمینان از تولید محصول منطبق با آخرین استانداردهای روز فراهم نموده است. در مواردیکه این استانداردها پاسخگوی نیازهای فنی شرکت نباشند، استاندارد داخلی شرکت (ITS) توسط کارگروه‌های تخصصی تدوین و منتشر می‌گردد.

رسالت

ايجاد مؤسسه‌ای توانمند و نوآور برای فروش دانش فنی و خدمات مهندسی و طراحی همراه با آموزش و مشاوره در صنعت ترانسفورماتور و تجهيزات مربوطه.

 

چشم انداز

يکی از موفق‌ترین مؤسسات علمی و تحقيقاتی در زمينه علوم مربوط به صنعت ترانسفورماتور، پاسخگو به تمام مسائل طراحی، ساخت، تست، بهره برداری و تعمير و نگهداری انواع ترانسفورماتور و تجهيزات مربوطه در جهان.

 

زمینه‌های فعالیت